• Grupa PINO
  • Prv.pl
  • Patrz.pl
  • Jpg.pl
  • Blogi.pl
  • Slajdzik.pl
  • Tujest.pl
  • Moblo.pl
  • Jak.pl
  • Logowanie
  • Rejestracja

Krzysztof Falkowski

Kategorie postów

  • Mój punkt widzenia (42)

Strony

  • Strona główna
  • Księga gości

Linki

  • Głowne
    • BIP Brwinów
    • brwinow24.pl
    • Brwinów.com
    • Brwinów.pl

Kategoria

Mój punkt widzenia, strona 1


< 1 2 3 4 5 6 >

Nowa Lewica

Minął kolejny długi weekend, obfitujący w dwa ważne wydarzenia: beatyfikację Jana Pawła II i Obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

Przy okazji beatyfikacji pojawiło się mnóstwo programów publicystycznych. W radio Zet, w niedzielny poranek u Moniki Olejnik spotkali się ojciec Wacław Oszajca, Ireneusz Krzemiński, Kazimiera Szczuka i Cezary Michalski (związany z Krytyką Polityczną). Oto próbki wypowiedzi niektórych „autorytetów”, biorących udział w programie:

Kazimiera Szczuka. Papież jako starszy człowiek był dziecinny i próżny. Jak każdy staruszek lubił bawić się kontaktem z tłumem. I nasycać się tą energią.

Papież był przeciwnikiem aborcji, antykoncepcji, prezerwatyw chroniących przed HIV, zapłodnieniom in vitro. To dramat jego pontyfikatu.  Dlaczego on to mówił, czemu on to głosił? Że przerwanie ciąży jest gorsze od zagłady atomowej? Dlaczego gwałconym kobietom w Bośni kazał rodzić? Ja tego nie rozumiem.

Cezary Michalski: Papież wmanewrował kościół w spór z seksualnie rozkiełznaną cywilizacją współczesną. Teologia papieska od pewnego momentu stała się teologią regulacji seksualnej

Jan Paweł II jako papież dowartościował Polaków. Ale tez dyktował sposób myślenia. To był dramat dla polskiego kościoła, bo oni (biskupi) przestali myśleć. Polski kościół nie potrafi z tego wybrnąć. Myśli kolektywnie, jest antyintelektualny, nie szanuje się indywidualności, upupia je.

Audycja nadawana była tuż przed beatyfikacją. Nic dodać nic ująć.

Całości można wysłuchać tutaj: TUTAJ

Tuż przed długim weekendem wyczytałem, że radny Rady Miasta Warszawy Sebastian Wierzbicki (szef SLD w Warszawie) interpeluje do Prezydent Warszawy w sprawie wywieszenia w dniu 11 czerwca tęczowych flag – symbolu międzynarodowego ruchu gejowskiego.

Czy grozi nam nowe święto państwowe? Flagi państwowe w dniu 10 kwietnia były „be” ale 11 czerwca tęczowe flagi mają być „ok.” Jesteśmy świadkami próby przewartościowania wszystkiego.

Kształtuje nam się nowa lewica. To na razie próbki ich pomysłów.

A co u nas? Odbyła się Gala Festiwalu Myśli i Słowa Jana Pawła II. Młodzież stanęła na wysokości zadania. Wielkie brawa i gratulacje dla nich.

05 maja 2011   Komentarze (5)
Mój punkt widzenia  

Życzenia


Ciepłych, pełnych radości, 

Przepełnionych nadzieją  i miłością

Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

życzy Krzysztof Falkowski

22 kwietnia 2011   Dodaj komentarz
Mój punkt widzenia  

Krzyż Zasługi

Panu Sławomirowi Walendowskiemu serdecznie gratuluję odznaczenia otrzymanego z rąk Wojewody Mazowieckiego za działalność na rzecz społeczności lokalnej. Życzę kolejnych sukcesów w tym otrzymania Srebrnego a następnie Złotego Krzyża Zasługi. Wielkie gratulacje.

12 kwietnia 2011   Komentarze (13)
Mój punkt widzenia  

Błyskawiczna reakcja

W środę 13 kwietnia odbędzie się nadzwyczajna sesja poświecona zmianom w budżecie. Proponowane zmiany dotyczą zdjęcia środków z budowy Orlika w Żółwinie, w związku z przyznaniem dotacji przez Sejmik Województwa Mazowieckiego (do wysokości 333 000 zł).  Na to zadanie mieliśmy przeznaczone środki własne w wysokości 2  550 000 zł. Kwotę trzystu tysięcy przeznacza się na rozbudowę boiska przy Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie – w szczególności na rozszerzenie istniejącego zadania i wkomponowanie w strukturę boiska możliwości uprawiania unihokeja i hokeja na rolkach.

Pismo z urzędu Marszałkowskiego do Gminy wpłynęło 1 kwietnia, dzisiaj mamy już propozycję zmian. Zmiana stylu zarządzania naszymi finansami widoczna. Zmiana stylu pracy w wydziale Inwestycji również. Skutek – możliwość efektywnego gospodarowania pieniędzmi publicznymi. No i będziemy mieli Orlika. Pierwszego na terenie naszej Gminy.

12 kwietnia 2011   Komentarze (3)
Mój punkt widzenia  

10 kwietnia - wczoraj i dziś

Minął rok od pamiętnej soboty 2010 r. Każdy z nas ma jakieś wspomnienia. Każdy z nas przeżywał ten czas na swój sposób.  Wtedy wszystko wydawało się inne.

Sobotni poranek 10 kwietnia 2010 r. spędzałem w sklepie wybierając materiały do mieszkania. Dzwonek telefonu.  Ktoś do mnie dzwoni. W słuchawce słyszę, że spadł samolot. Nikt prawdopodobnie nie przeżył. I płacz. Jaki samolot, jaki wypadek? Niemożliwe. Co się stało? Dzwonię do znajomego. Potwierdza. Wiadomości w radio mówią to samo.

Szybko do domu, zakupy już nie są ważne. Włączam telewizor. Płyną informacje. I tak przez cały dzień. W mediach wypowiadają się wszyscy: politycy, dziennikarze, duchowni. W godzinach wieczornych TV nadaje liczne informacje o Prezydencie Lechu Kaczyńskim. Widzę nagłą zmianę stylu. Ci sami, którzy kilka godzin wcześniej Prezydenta najchętniej by zniszczyli, odesłali w niebyt, wywieźli na Kamczatkę teraz zmieniają ton. Na ekranach nagle pojawią zdjęcia Prezydenta uśmiechniętego, radosnego, spokojnego, takiego jak my. Co za paskudna obłuda. Następnego dnia w naszym Kościele msza. Proboszcz Maciej Kurzawa odprawia ją w intencji ofiar katastrofy. W kazaniu mówi o obłudzie i zakłamaniu dziennikarzy i polityków, którzy nagle dostrzegli w Prezydencie innego człowieka, dostrzegli, że dbał o nasz kraj. Spontanicznie podejmujemy decyzję o zorganizowaniu Marszu Pamięci ulicami naszego miasta. Rozsyłamy smsy, publikujemy informację na stronie internetowej. Przychodzi około 300 osób. Z lampionami. Marsz prowadzi ksiądz Rafał Pęksa.  Na koniec marszu modlitwa. Mieszkańcy dziękują, mówią, że przyszli bo to odruch solidarności, taka potrzeba płynąca z głębi serca.

Kolejne dni są przejmujące. Pełne zadumy, współczucia, rozdarcia. Ten stan dotyka większość Polaków. Wraz z dziećmi i  siostrą stoimy w kilkunastogodzinnej kolejce aby oddać hołd Lechowi i Marii Kaczyńskim. Mimo tak długiej kolejki dzieci wytrzymują. Czują, że to jest coś ważnego. Podczas oczekiwania w długiej kolejce spotykam młodzież ze szkoły w Żółwinie. Grupa jest liczna. Rozmawiam z opiekunką, nauczycielką z tej szkoły. Mówi mi, że młodzież bardzo chciała oddać hołd Prezydentowi i to ich inicjatywa. Jestem z nich dumny.

Potem mamy uroczystości przy Brwinowskim cmentarzu zorganizowane przez uczniów naszych szkół i Burmistrza. Oddanie hołdu osobom związanym z naszym miastem: Generałowi Nałęcz-Komornickiemu, który wielokrotnie bywał w naszej gminie, który jak przemawiał podczas naszych uroczystości to ściskało w gardle; ministrowi Stanisławowi Komornickiemu – mieszkańcowi naszej gminy; ks gen Tadeuszowi Płoskiemu – który brał udział w roku 2008 w uroczystościach poświeconych 70-rocznicy odbudowy Pomnika Niepodległości. Tych uroczystości, które swoim patronatem objął Prezydent RP Lech Kaczyński.

 Biorę udział wraz z Burmistrzem Andrzejem Guzikiem, Darkiem Krzemińskim, Markiem Winiarskim w  pogrzebach gen Nałęcz-Komornickiego i ministra Komornickiego. Minutą ciszy oddajemy hołd podczas sesji Rady Miejskiej.

Jest udział we mszy na Placu Piłdsudskiego w Warszawie w intencji ofiar katastrofy. Kilkadziesiąt tysięcy osób. Z całego kraju. Na długo utkwiły mi przejmujące słowa Ministra Macieja Łopińskiego i Izabeli Sariusz-Skąpskiej.

Potem Kraków. Biorę udział z synem i Darkiem Krzemińskim  w pogrzebie pary Prezydenckiej na Wawelu.

6 kwietnia 2011 r. Na sesji Rady Miejskiej apeluję i proszę Burmistrza aby zaakcentować w naszej gminie I rocznicę katastrofy Smoleńskiej. Może flagi. Może wspomnienie na stronie urzędowej. Coś co pokaże, że pamiętamy.

10 kwietnia 2011 r. – Brwinów. Godzina 10.30 – msza w Kościele. Proboszcz Maciej Kurzawa odprawia mszę  w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

Dalej nic. Żadnej flagi. Strona urzędowa milczy. Czy rok temu nic się stało?

11 kwietnia 2011   Komentarze (3)
Mój punkt widzenia  

Pierwszy krok uczyniony

Dobre wieści z ratusza. Pierwszy krok został zrobiony. Przepompownia będąca źródłem nieszczęść mieszkańców stała się własnością gminy. To, co nie udawało się przez długie lata i było podobno niemożliwe w końcu się udało. Teraz tylko musimy poczekać aż zostanie wyremontowana i sprawdzić czy jej przejęcie i modernizacja wystarczy, aby tunel nie był zalewany. Czy czasem nie ma innej przyczyny? Do czasu wykonania remontu należy się modlić, aby nie spadł obfity deszcz. A idzie wiosna.

I to jest ten przykład, o którym mówiłem w komentarzu do swojego poprzedniego wpisu.

Brawo.

29 marca 2011   Komentarze (3)
Mój punkt widzenia  

Kartka z kalendarza

Ze strony www.brwinow.pl:

Mistrzostwo Świata, niczego podobnego w życiu jeszcze nie widziałem

Najlepsi politycy powinni się uczyć,

PR rządzącej partii i obiecana zielona wyspa szczęśliwości przy tym to pikuś,

Prawie jak w najlepszych komediach Barei

Z niecierpliwością czekam na kolejne wrzutki

Ps. z okazji 100 dni najlepsze życzenia dla jubilata

24 marca 2011   Komentarze (9)
Mój punkt widzenia  

Parytety

Dokonał się wybór szefów poszczególnych komisji rady miejskiej. Na pierwszej sesji przewodniczący rady zapowiedział, że chciałby aby przewodnictwo w komisjach zostało podzielone pomiędzy wszystkie komitety, według następującego klucza: 3 komisje dla Komitetu Wspólnota Gminy (Komitet A. Guzika), 2 komisje dla Komitetu Razem dla Rozwoju( Komitet autora tekstu), 2 komisje dla Komitetu Dobro Wspólne (Komitet A. Kosińskiego), 1 komisja dla Platformy Obywatelskiej. Przelicznik ten wynikał z ilości radnych jakie każdy z komitetów wprowadził do rady miejskiej. Pierwotnie komisji miało być 8. Ostatecznie rada przyjęła, że komisji będzie 7.

Wybór przewodniczących dokonał się tuż po świętach. Ostatecznie podział stanowisk w radzie wygląda następująco:

Komitet Wspólnota Gminy – 8 radnych

1.       Przewodniczący Rady – Pan Sławomir Rakowiecki

2.       Komisja Rewizyjna – Przewodniczący Pan Henryk Tybuś

3.       Komisja Skarbu – Przewodniczący Pan Andrzej Guzik

4.       Komisja Rozwoju Terenów Wiejskich i Ekologii – przewodnicząca Pani  Aldona Górniak

 

Komitet „Razem dla Rozwoju” – 6 radnych

1.       Komisja Inwestycji – Przewodniczący Pan Dariusz Krzemiński

Komitet „Dobro Wspólne” – 4 radnych

1.       Wiceprzewodniczący rady – Pan Zbigniew Kurządkowski

2.       Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych – Pan Maciej Szmyt

3.       Przewodniczący Komisji Rozwoju i Kształtowania Polityki Przestrzennej – Pan Rafał Wysocki

Platforma Obywatelska – 3 radnych

1.       Wiceprzewodnicząca rady – Pani Sophie van de Boel

2.       Przewodniczący Komisji Kultury – Pan Andrzej Precigs

Wiceprzewodniczących komisji pomijam bo są to mało istotne stanowiska.

Z komitetu Razem dla Rozwoju na przewodniczących komisji zgłaszani byli: Pani Wanda Chrzanowska – na szefową komisji Kultury – przegrała z Panem A. Precigsem (PO), na szefa komisji spraw społecznych Pan Mieczysław Zieliński – przegrał w głosowaniu z Panem Maciejem Szmytem.

Skuteczność w pozyskiwaniu stanowisk wygląda następująco :

1.       Dobro Wspólne – 75%

2.       Platforma Obywatelska – 66,6 %

3.       Wspólnota Gminy – 50%

4.       Razem dla Rozwoju – 16,6%

03 stycznia 2011   Komentarze (16)
Mój punkt widzenia  
< 1 2 3 4 5 6 >
Falco007 | Blogi